Whitepaper Innovatie van governance vraagt om governance van innovatie

In dit NVTZ whitepaper gaan de auteurs Pieter Vos en Cor Calis uitgebreid in op de spanning tussen innovatie (dingen anders doen) en governance, hetgeen veel meer over behoud gaat (dingen niet anders doen). Omdat innovatie de enige manier is om de grote problemen in de gezondheidszorg op te lossen werkt meer van hetzelfde niet meer, het verergert zelfs de problemen. En governance is het vehikel bij uitstek om innovatie in goede banen te leiden. Echter, innovatie en governance hebben een spanningsvolle relatie. De vraag is dan ook: hoe kunnen wij governance zo vormgeven dat innovatie ruim baan krijgt en de kans krijgt de problemen die het publiek belang bedreigen – onvoldoende arbeidskracht, disbalans van uitgaven en gezondheidswinst, een dodelijke complexiteit die demotiverend werkt, een krachteloze stem van cliënt en burger – op te lossen? En hoe kunnen wij het publiek belang in de zorg voor langere tijd borgen, ervan uitgaande dat zelfregulering in de zorgsector het belangrijkste borgingsmechanisme is?

Toezichthouders willen bestuur zorginstellingen volledig op de schop nemen

Skipr heeft op 13 augustus aandacht besteed aan het whitepaper.

Het laatste nieuws

Samen toezicht houden op de toekomst van zorg, welzijn en wonen in Noord-Nederland

Op 3 juni 2026 start de opleiding Toezicht op Transities in Zorg, Welzijn en Wonen voor toezichthouders en commissarissen in Noord-Nederland. In vier interactieve modules staan regionale samenwerking, duurzaamheid, innovatie (zoals AI) en effectief toezicht centraal.

Bestuursvergadering 18 december

Op 18 december 2025 sloten we met bestuur en bureau het jaar af met de laatste bestuursvergadering van het jaar, in de mooie Utrechtse Villa Jongerius.

Bekijk het nieuwe professionaliseringsaanbod van de NVTZ Academie voor 2026!

De NVTZ Academie is ontwikkeld om de leden van de NVTZ te ondersteunen en versterken in hun rol als toezichthouder binnen de zorg en welzijn.