Bekijk de aftermovie duurzaamheidcongres

Op vrijdag 10 oktober 2025 kwamen ruim 300 bestuurders, toezichthouders, financials en duurzaamheids­managers uit de zorg- en welzijnssector bij elkaar in De Werelt te Lunteren voor het congres “Duurzaamheid in de zorg: van verplichting naar strategische meerwaarde”, een initiatief van NVTZ, Intrakoop, Rabobank, Fizi Zorgfinancials en de branche­organisaties ActiZ, VGN, NVZ en UMCNL en GGZ Nederland.

Als NVTZ kijken we terug op een inspirerende dag, vol voorbeelden, vragen én handvatten voor intern toezicht in zorg en welzijn. De oproep van bestuurder van Cosis, Bert Hogeboom “moedig aan en wees moedig” blijft klinken: laat duurzaamheid niet achteraan de agenda staan, maar leg het vast in profielen, strategisch beleid, in de toezichtvisie, en breng het aan de orde in gesprekken.

Verslag en inzichten congres

Eerder deelden we al een artikel over het congres. Nu is ook het verslag beschikbaar van de twee workshops die zich richtten op intern toezicht.

Aftermovie en beeldmateriaal

Daarnaast stellen we graag de aftermovie en foto’s van het congres beschikbaar.

Interviewreeks werkgroep duurzaamheid

Wellicht heeft u het al gezien: er is een nieuw interview verschenen in de reeks van de werkgroep duurzaamheid. In deze serie onderzoekt de werkgroep de verschillende schakels in de zorg- en welzijnsketen en hun onderlinge samenhang. Hiervoor gaan we in gesprek met diverse betrokken spelers. In dit nieuwste interview sprak Huib Fienieg, lid van de werkgroep duurzaamheid, met Geert van den Enden, director bij AethiQs en ervaren bestuurder en toezichthouder in de zorg.

Bekijk ook

Duurzaamheid in zorg en welzijn – interview Anja van Balen

In dit gesprek sprak Jill Pape met Anja van Balen, werkzaam bij ABN AMRO (Sector Banker Zorg). Vanuit haar rol bij de bank houdt zij zich bezig met financiering en verduurzaming, ook binnen de zorgsector.

Terugblik NVTZ matinee

Op maandag 11 maart 2024 organiseerde de NVTZ voor haar leden en ereleden een informatieve cabaretvoorstelling ‘Overvloed’ over duurzaamheid. Samen met wetenschapper Sjoerd Groeskamp (fysisch oceanograaf) en Patrick Nederkoorn (cabaretier) geven zij de urgentie om te verduurzamen aan en wat de gevolgen van klimaatverandering zijn.

Integraal uitvoeringsplan voor de Green Deal Samen werken aan duurzame zorg

Zo werken we samen aan duurzame zorg.