Verslag werkatelier methodische reflectie

Het regelmatig toepassen van een vorm van reflectie kan raden van toezicht helpen om anders naar zichzelf te kijken. Een aantal raden reflecteert al regelmatig. Anderen hebben de wens dit te doen, maar lopen hierbij tegen de vraag aan hoe je dit als raad in de praktijk aanpakt: Welke vormen van methodische reflectie zijn er? Welke methode past bij onze raad van toezicht en wat zijn de aandachtspunten waar wij als raad op dit moment aan willen werken?

Om toezichthouders inzichten te geven zodat zij bovenstaande vragen kunnen beantwoorden, hebben het afgelopen jaar vier bijeenkomsten plaatsgevonden onder de noemer ‘Werkatelier Methodische Reflectie’. Het werkatelier is begeleid door Rixt Heegsma en Carla Dubbelman van Waarderend Toezicht. 

Het laatste nieuws

Uw rol in gezondheid, welzijn en preventie

Zorg en welzijn staan voor grote maatschappelijke uitdagingen: de zorgvraag groeit, personeelstekorten nemen toe en gezondheidsverschillen worden groter. Steeds vaker fungeert de zorg als vangnet voor problemen die eerder preventief hadden kunnen worden aangepakt.

Themabijeenkomst ‘De toekomst van financieel toezicht’

De themabijeenkomst De toekomst van financieel toezicht bracht toezichthouders op 5 maart 2026 samen in Baarn om te bespreken hoe financials en non‑financials elkaar beter kunnen aanvullen. Met lezingen, workshops en gezamenlijke gesprekken bood de dag nieuwe inzichten en praktische handvatten voor sterker financieel toezicht.

Bestuursvergadering van 12 februari

Lees het verslag van de Bestuursvergadering 12 februari 2026 van NVTZ met focus op ICT-strategie, scheidsgerecht en ALV-vooruitblik.