De toezichthouder als hoeder van de dialoog (1)
De wetenschappelijke adviesraad van de NVTZ roept toezichthouders op te reflecteren over de grote maatschappelijke ontwikkelingen en uitdagingen waar bestuurders op het gebied van zorg, wonen, klimaat, energietransitie en het sociale domein voor staan. Met verwijzing naar de recent toegevoegde kernwaarde van het programma ‘Goed Toezicht’ van de NVTZ, de toezichthouder als hoeder van het goede dialoog, geven Marius Buiting (directeur van de NVTZ) en Sieraadj Orie (lid van de rvt van Stichting Nieuw Woelwijck, Zorgbelang Groningen en OOG TV) hiervoor in twee artikelen een voorzet. In deel 1 schetsen zij de governance ontwikkeling van de zorg in Nederland. Lees het eerste artikel.
Bron: Goed Bestuur & Toezicht 4, 2022
Lees ook

De toezichthouder als hoeder van de dialoog (2)
In de vorige editie van Goed Bestuur & Toezicht (nr. 4-2022) schetsten Marius Buiting en Sieraadj Orie een aantal actuele uitdagingen voor bestuurders in een veranderende samenleving.
Het laatste nieuws

Nieuwe editie Governance colleges
Dit keer staat de bijeenkomst in het teken van de toenemende schaarste op de arbeidsmarkt.

Tips voor raden van toezicht om meer zeggenschap in zorg en welzijn te bereiken
Het versterken van zeggenschap van professionals in zorgorganisaties en het sociaal domein is goed voor behoud van deze professionals, voor een betere kwaliteit van zorg en ondersteuning én voor het verminderen van ziekteverzuim, zo blijkt uit onderzoek.

Bestuursdagen in Almere
Tijdens de bestuursdagen van 20 en 21 augustus bezochten we met het bestuur en de collega’s van het bureau, Almere.