De toezichthouder als hoeder van de dialoog (2)

In de vorige editie van Goed Bestuur & Toezicht (nr. 4-2022) schetsten Marius Buiting en Sieraadj Orie een aantal actuele uitdagingen voor bestuurders in een veranderende samenleving. De wetenschappelijke adviesraad van de NVTZ (2021) roept toezichthouders op te reflecteren op dergelijke ontwikkelingen, mede op basis van het thema ‘De toezichthouder als hoeder van de dialoog’.

Aan de hand van een systeembenadering van toezicht startten Buiting en Orie een tweedelige verkenning van dit thema. In deel 1 stonden zij stil bij de historische ontwikkelingen met betrekking tot governance en de Nederlandse zorg. In dit deel gaan zij in op de vraag wat deze benadering betekent voor het intern toezicht.

Lees het hele artikel en download de bijlage van dit artikel.

Bron: Goed Bestuur & Toezicht 1, 2023

Lees ook

De toezichthouder als hoeder van de dialoog (1)

De wetenschappelijke adviesraad van de NVTZ roept toezichthouders op te reflecteren over de grote maatschappelijke ontwikkelingen en uitdagingen waar bestuurders op het gebied van zorg, wonen, klimaat, energietransitie en het sociale domein voor staan. 

Het laatste nieuws

Primeur op de regiobijeenkomst in Gelderland!

Tijdens deze bijeenkomst waren we op zoek naar andere vormen van interactie en uit te stappen uit de eigen paradigma’s.

Inspiratie op locatie

Het programma is ontwikkeld door de VTW Academie en is ook zeer relevant voor deelnemers vanuit de NVTZ. Dit tweeluik daagt u uit tot persoonlijke reflectie op toekomstgericht toezicht.

Uw rol in gezondheid, welzijn en preventie

Zorg en welzijn staan voor grote maatschappelijke uitdagingen: de zorgvraag groeit, personeelstekorten nemen toe en gezondheidsverschillen worden groter. Steeds vaker fungeert de zorg als vangnet voor problemen die eerder preventief hadden kunnen worden aangepakt.