Vers bloed in rvt – Artikel Zorgvisie

Afgelopen maandag ging onze voorzitter Aad Koster in gesprek met Zorgvisie over traineeship in een raad van toezicht/raad van commissarissen.

– De NVTZ schat dat slechts 20 procent van de raden van toezicht (rvt’s) met een jonge toezichthouder of trainee werkt. ‘Rvt’s moeten niet alleen uit witte mannen van mijn leeftijd bestaan’, aldus voorzitter Aad Koster. Daarom werkt de vereniging aan een opleidingscampagne voor meer jonge toezichthouders.-

-Zelf heeft Koster als toezichthouder meerdere malen met een trainee van begin dertig gewerkt. In die periode kunnen ook ervaren leden veel leren van de nieuwkomer. ‘Zo kwam onze eerste trainee met een nuttig reflectieverslag over onze overlegvorm, gespreksthema’s en wijze van acteren.’ De trainee zelf leert op zijn beurt van de ervaren toezichthouders.-

Lees hier het hele artikel.

Heeft u zelf interesse in een traineeship of heeft u plek voor een trainee ? Leuk! Neem gerust contact op via bureau@www.nvtz.nl.

Nb. Het interview is achter de inlog, tevens te benaderen met een proefabonnement op Zorgvisie.

Het laatste nieuws

Nieuwe opleiding: Optimaal gebruik maken van de unieke positie van de bestuurssecretaris

De bestuurssecretaris bevindt zich op een bijzondere plek: midden in het krachtenveld tussen bestuur en raad. Die positie biedt kansen, maar vraagt ook om scherpte.

Nieuwe opleiding: AI voor commissarissen: leren door doen

Hoe staat uw organisatie of instelling er eigenlijk voor als het gaat om AI? Generatieve AI ontwikkelt zich razendsnel en raakt steeds vaker de dagelijkse praktijk van zorgorganisaties.

ALV over de rol van raden van toezicht bij het realiseren van succesvolle samenwerking

Tijdens de voorjaars-ALV op 18 juni stonden statutenwijzigingen, de toekomstvisie van de NVTZ en een nieuwe WAR-publicatie centraal.