Reactie VTW en NVTZ internetconsultatie Wet versterking regie volkshuisvesting

Halverwege februari opende de internetconsultatie voor de Wet versterking regie volkshuisvesting. Met dit wetsvoorstel beoogt de overheid meer grip te krijgen op hoeveel, waar en voor wie wordt gebouwd. Dit wil zij doen door het Rijk, de provincies en gemeenten instrumenten aan te reiken om met regionale afstemming de volkshuisvesting te regisseren. Het wetsvoorstel behelst een aantal wijzingen van bestaande wetten, namelijk de Wet maatschappelijke ondersteuning 2015, de Huisvestingswet 2014, de Woningwet, de Algemene Wet Bestuursrecht en de nog in werking te treden Omgevingswet. Voor de zorg relevante bepalingen zien met name op de voorgestelde verplichting voor gemeenten om een zogenaamde ‘urgentieregeling’ op te stellen, waarin dient de worden aangegeven welke kwetsbare groepen met urgentie in aanmerking komen voor een woning, het verplicht betrekken van integrale zorgverlening bij het Wmo-beleidsplan en het verplicht uitnodigen van relevante zorgpartijen bij het overleg over prestatieafspraken. Samen met de Vereniging voor Toezichthouders in Woningcorporaties (VTW) heeft de NVTZ op de internetconsultatie gereageerd. In de reactie heeft de NVTZ er onder meer voor gepleit om met het wetgevend kader zoveel mogelijk aan te sluiten op de maatschappelijke opgaven waarvoor zorgaanbieders (komen te) staan en de ontwikkelingen die reeds plaatsvinden in onze samenleving. Dit betekent dat de overheid binnen haar woonzorgbeleid de nadruk dient te leggen op de bestaande voorzieningen in de lokale omgeving, het bevorderen van gemeenschapszin en het aansluiten op en faciliteren van lokale (buurt)initiatieven. Lees de reactie hieronder.

Het laatste nieuws

Samenwerken over organisatiegrenzen: hoe bewegen bestuur en toezicht mee?

Samen met partners werken aan betere zorg en ondersteuning is steeds vaker onderdeel van de bestuurlijke opdracht. Maar wie beslist waarover?

Nooit bewust stilgestaan bij haar eigen rolkeuze, tot deze twee dagen

Twee dagen onder begeleiding van de docent, en met een bijzondere bijdrage van verhalenverteller Kader Abdolah, bleken meer op te leveren dan ze vooraf had kunnen bedenken.

In Memoriam Marius Buiting: Blijvend van waarde

‘We zijn een soort influencer, als NVTZ,’ zei Marius Buiting weleens, ‘we kunnen de samenleving veranderen, omdat we zo’n brede, maatschappelijk betrokken achterban hebben. Daarin zijn we vrijwel uniek.’